تبلیغات
انجمن دفاتر پیشخوان روستایی هرمزگان
 |   |   |   |   |   |   |   |   |   |  
 
انجمن دفاتر پیشخوان روستایی هرمزگان
 
 
تاریخ ارسال : دوشنبه 9 بهمن 1391


تـالیـا با سیم‌کارت روستایی باز می‌گردد

نخستین اپراتور سیم‌کارت اعتباری تلفن همراه ایران در سال 1383 آغاز به کار کرد و با عرضه سیم‌کارت اعتباری در وانفسای دوران گرانی سیم‌کارت و داغی بازار سیاه‌ موبایل با استقبال مردم روبه‌رو شد.

این استقبال به دلایل متعددی رفته‌رفته روبه‌رو نزول رفت تا آنجا که در سال پیش تعداد مشترکان فعال تالیا به زیر 500 هزار نفر رسید. اما از ابتدای امسال تغییراتی در این شرکت رخ داده است. مالکیت تالیا به شرکت گسترش ارتباطات تالیا منتقل شده و امیدها و نویدها از توسعه و احیای آن حکایت دارد.
در رابطه با موضوع احیای دوباره تالیا و بازگشت این شرکت به جمع بازیگران بازار تلفن همراه گفت‌وگویی با فرامرز نژاددادگر مدیرعامل جدید شرکت تالیا انجام‌ داده‌ایم. وی در این مصاحبه راه‌‌حل تجاری جدید تالیا برای موفقیت را یکپارچه شدن تالیا با GSM روستایی و ارایه خدمت به مشاغل و حرفه خاص عنوان کرد.از آغاز به کار تالیا در سال 83 این شرکت مدت زمانی بسیار کمرنگ بوده است، اکنون تالیا با چه شرایطی دوباره احیا شده است؟
 اوایل سال 1391 مجتمع مخابراتی رفسنجان به عنوان نخستین عامل اجرایی تالیا سهم خود را به کنسرسیومی متشکل از سهامداران شرکت توسعه ارتباطات تابا و شرکت مبین‌نت واگذارکرد و عامل اجرایی جدید شرکت گسترش ارتباطات تالیا شد و البته صاحب عمده تالیا شرکت مخابرات ایران است.
همچنین طبق مصوبه هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از زمان امضای الحاقیه با مخابرات، 10 سال اجرای پروژه تالیا تمدید می‌شود و مالکیت این شرکت از آن مخابرات است. درواقع تالیا، سی و دومین شرکت مخابراتی در مجموعه مخابرات ایران محسوب می‌شود.

در واقع، تالیا تولدی دوباره یافته است فعالیت‌هایی که در این راستا صورت گرفته چیست؟
تالیا زمانی که آغاز به کار کرد (سال 1383) نه رقیبی داشت و نه شرایطی که بخواهد در بازار، رقابت جدی داشته باشد. اما در بازار کنونی بازارگردان‌های قویی هستند که تالیا باید برای ورود به این بازار با آنها روبه‌رو شود.
ما از مدیرعامل مخابرات ایران خواستیم که وجه تمایزی بین تالیا با سایر اپراتورهای بازار در نظر بگیرد، تا بتواند ضامن موفقیت تالیا شود.
با امتیازی که مخابرات برای بهره‌برداری از GSM روستایی به تالیا داده است این شبکه با تالیا یکپارچه می‌شود. بر این اساس تالیا با هدف خدمت‌رسانی به مناطق محروم و روستایی بخشی از فعالیت خود را در این مناطق متمرکز کرده است که با اتمام این یکپارچه‌سازی تا 15 اسفند 1391، تالیا می‌تواند تا پایان امسال در مناطق روستایی و محروم خدمات عرضه کند.
از سوی دیگر “شرکت گسترش ارتباطات تالیا “ در نظر دارد با سایر اپراتورهای موجود در بازار تفاوتی داشته باشد. بر این اساس می‌خواهد به صنایع و مشاغل خاص، خدمات خاص ارایه کند.
هدف دیگری که تالیا دنبال می‌کند تلاش برای مذاکره با متولی پروژه سلامت کشور و متمرکز روی این پروژه است. در واقع تالیا به دنبال مشترکان خاص است. می‌خواهد با مشترکان خود ارتباط نزدیک داشته باشد و نیاز آنان را تامین کند.

تالیا برای رسیدن به این اهداف خود زیرساخت لازم را دارد؟
بله. اما در بخش فنی و فناوری شرایط چندان خوب نیست. اما کوشش می‌کنیم با کمک نیروهای خلاق و کارشناسان خبره داخلی، بتوانیم این بخش را فعال سازیم. در شش ماه گذشته بیش از 93 درصد از شبکه تالیا بدون استفاده از قطعات خارجی، احیا و به‌روز شده است و اکنون برای عرضه خدمات در وضع مطلوب قرار داریم.

تالیا نیروی انسانی که بتواند شرکت را به اهداف‌ جدیدش برساند، دارد؟
ساختار تالیا از نظر نیروی انسانی متشکل از نیروهای شرکت‌های همکار است. اما در زمینه خدمات مهندسی همانند سایر اپراتورهای بازار است.
همچنین تغییراتی در هیات مدیره شرکت گسترش ارتباطات تالیا صورت گرفته است و مهندس فیضی به جمع اعضای هیات مدیره این شرکت پیوسته است.

همکاری تالیا با همکار و رقیب‌اش همراه اول چگونه خواهد بود؟
مالکیت اپراتور همراه اول و تالیا هر دو از آن شرکت مخابرات ایران است. بنابراین بهتر است که هر دو اپراتور مشارکت تجاری در بازار داشته باشیم.

آیا تالیا از همراه اول کمک می‌گیرد؟
در زمینه تجهیزات، تالیا از همراه اول کمک گرفته و امیدواریم این همکاری همچنان ادامه داشته باشد.
در زمینه پوشش شبکه به دلیل ترافیک سنگین شبکه همراه اول اگر چه همکاری‌های قابل توجهی دارد اما عملا نمی‌تواند کمک شایانی از نظر پوشش به تالیا داشته باشد.

امروز پوشش شبکه تالیا در چه حد است؟
در حال حاضر در تمام استان‌های کشور به جز خراسان شمالی و جنوبی پوشش صددرصد داریم و برنامه مهندسی مجدد شبکه GSM روستایی نیز در حال اجراست و تا خرداد ماه سال 1392 در کل کشور به 75 درصد پوشش جغرافیایی خواهیم رسید.

تعداد مشترکان فعال تالیا چقدر است؟
در حـال حاضر تالیا در حال سرمایه‌گذاری مجدد است و تا یک سال و نیم آینده به سوددهی خواهد رسید.
بر این اساس تالیا تاکنون 700 هزار سیم‌کارت واگذار کرده است و تا شش میلیون ظرفیت مجوز داریم.
مدیریت تالیا بر این است که بسته خدمات خود را به مشترکان خود عرضه کند در واقع مشترک قیمتی را بابت استفاده از خدمات تالیا می‌پردازد که سیمکارت هم جزیی از آن است.

بنابراین دوباره شاهد تبلیغات تالیا خواهیم بود؟
 مدیریت جدید تالیا معتقد است آن‌چنان که خبر و اطلاع‌رسانی می‌تواند بر افکار عمومی تاثیرگذار باشد، تبلیغات نمی‌تواند. بر این اساس با توجه به حمایتی که رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران دکتر سید‌هاشمی، از تالیا داشته است تبلیغات را زمانی شروع خواهیم کرد که بتوانیم خدمات را به مشترکان ارایه کنیم.
منبع: خبرگزاری فارسنویسنده : فرد

سرگرمی و تفریحی نیک فان دات کام

گروه اینترنتی اطلس

نیک فیس

طراحی سایت

طراحی بنر و هدر

طراحی قالب وردپرس